Toogler

Slider

Stretnutie sa z dôvodu súčasnej situácie presúva predbezečne na September 2020. O ďalších podrobnostiach vás budeme informovať na Facebooku a webových stránkach KLD. 

stretnutie edit2

Články a aktuality

Výberové prednášky

výber pred

Pod záštitou Katedry leteckej dopravy sa v dňoch 04.03.2020 a 05.03.2020 na letisku Hričov konali dve výberové prednášky: Plánovanie a monitorovanie letu v obchodnej leteckej doprave (Ing. Marek Frajt; oddelenie plánovania letov letky Ministerstva vnútra SR) a Mechanika letu so zameraním na druhý režim (doc. Radomír Orlita)

Viac informácií o plánovaných a realizovaných výberových prednáškach nájdete tu: https://kld.uniza.sk/sk/studenti/vyberove-prednasky/kalendar-vyberovych-prednasok

Čítať ďalej...

Konferencia Zvyšovanie bezpečnosti a kvality v civilnom letectve

ZBaKvCL2020

Katedra leteckej dopravy pod záštitou dekana Fakulty prevádzky ekonomiky dopravy a spojov prof. Ing. Miloša Poliaka, PhD. vás srdečne pozýva na medzinárodnú vedeckú konferenciu Zvyžovanie bezpečnosti a kvality v civilnom letectve. Konferencia sa uskutoční 22. - 24. janúara 2020 v Country Saloon Belá. Všetky podrobnosti nájdete v elektornickej verzii pozvánky.

Na stiahnutie: template na vypracovanie príspevku do konferečného zborníka 

 

Ukážka systému na meranie svietivosti letiskových návestidiel

Techniserv

V rámci predmetu Navrhovanie a prevádzka letísk sa 18.12.2019 prezentovala partnerská spoločnosť TECHNISERV, s.r.o. na letisku Dolný Hričov systém na meranie svietivosti letiskových návestidiel. Ukážku a prezentáciu pre študentov zabezpečovali Ing. Petr Brůna, Ing Róbert Koreň a Peter Kozárik. 

Informácie o nadchádzajúcich prezentáciách a výberových prednáškách môžete nájsť tu: https://kld.uniza.sk/sk/studenti/vyberove-prednasky/kalendar-vyberovych-prednasok

Čítať ďalej...

Konferencia VIEDEŇ A BRATISLAVA: LOGISTICKÝ A DOPRAVNÝ REGIÓN

VIE BA Confrence

Dňa 3.12.2019 sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave uskutočnila medzinárodná odborná konferencia s názvom: VIEDEŇ A BRATISLAVA: LOGISTICKÝ A DOPRAVNÝ REGIÓN, ktorej spoluorganizátorom bola Katedra leteckej dopravy.

Podujatie sa konalo pod záštitou primátora mesta Bratislavy Matúša Valla a v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom.

 

 

Medzinárodná konferencia o leteckej doprave – INAIR 2019

Odborníci z letectva a zo širokej akademickej obce si „značku“ INAIR dlhodobo spájajú so špičkovou medzinárodnou konferenciou o leteckej doprave.

INAIR2019 Infoobrazok

Čítať ďalej...

Ples Katedry leteckej dopravy

PLES

Srdečne Vás pozývame na ples Katedry leteckej dopravy!

Lístky na ples je možné osobne zakúpiť od 5.11.2019 na mieste: Internáty Hliny - BLOK 7, izba 209 B. Viac info na tel. č.: 0948 143 997 alebo 0944 473 135. E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. Lístky sa budú dať zakúpiť aj prostredníctvom bankového prevodu (v takomto prípade nás konaktuje na náš e-mail).

Tešíme sa na Vašu účasť.

 

Navždy nás opustil Doc. Ing. Libor Palička, CSc.

Doc. Ing. Libor Palička, CSc. nás opustil 9. augusta 2019 vo veku 76 rokov.

Libor Palicka BW

Čítať ďalej...

Výberová prednáška - FUNCTIONAL AIRSPACE BLOCKS and their role in the future ATM architecture

HELIOS vyberova prednaska

Katedra leteckej dopravy Vás pozýva na výberovú prednášku pána Ing. Juraja Jirků, PhD., riaditeľa slovenskej pobočky konzultačnej spoločnosti HELIOS na tému:

FUNCTIONAL AIRSPACE BLOCKS and their role in the future ATM architecture

15.4.2019 o 10.00 hod. na Letisku v Dolnom Hričove (LA203)

 

 

Dekanské voľno

Prikaz dekana 1 2019

Dekan Fakulty prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov Žilinskej univerzity v Žiline udeľuje študentom vo všetkých stupňoch dennej formy vysokoškolského štúdia

dňa 23. apríla 2019

d e k a n s k é   v o ľ n o

 

 

Konferencia študentov 5. ročníka Katedry leteckej dopravy v Žiline

MLADE KRIDLA

Všetky aktuálne informácie sa dozviete na Facebook-ovej udalosti konferencie, ktorú nájdete >>>tu<<<

 

 

Ďalšie odkazy

IG Uniza

lvvc small2

aerojo

 Medzinárodné organizácie

PEGASUS

Alicanto

Kde nás nájdete

Spodné menu

Zatvoriť