Toogler

Slider

Články a aktuality

MDPI - špeciálne číslo energies

energies.jpg

Pozývame všetkých autorov na publikovanie v časopise  Energies (ISSN 1996-1073). Open Access: Scopus, SCIE (Web of Science), Ei Compendex, RePEc, Inspec, CAPlus, SciFinder.

Journal Rank: CiteScore - Q1 (Control and Optimization).

Záznam z ONLINE dňa otvorených dverí

Premeškali ste náš online Deň otvorených dverí? V tom prípade sme pre vás pripravili video s prezentáciou našich študijných programov a možností leteckého výcviku na Žilinskej univerzite 👨‍✈️✈👩‍✈️
Ak máte akékoľkvek otázky, neváhajte nás kontaktovať na našom Facebooku, Instagrame alebo telefonicky, či e-mailom. Prípadne si môžete prečítať našu rubriku často kladených otázok 👨‍🎓👩‍🎓
 

Meteorologické okienko o hmle v Ranných novinách TV JOJ

Naša kolegyňa Miriam Jarošová dnes (22.11.2021) v relácii Ranné noviny na TV JOJ o hmle nielen na letisku Žilina

ONLINE deň otvorených dverí

DOD online 12 11 2021

Milí maturanti,
srdečne Vás pozývame na ONLINE deň otvorených dverí (12.11.2021), kde sa dozviete všetky potrebné informácie o štúdiu na Katedre leteckej dopravy.

Čítať ďalej...

INAIR 2021

INAIR 2021

V dňoch 3. a 4. novembra sa konala v poradí 10. medzinárodná konferencia organizovaná Katedrou leteckej dopravy INAIR 2021, ktorá bola tento rok v prostredí slnečnej Malty. Cieľom konferencie bolo zdieľanie poznatkov, informácií, najnovších výsledkov výskumov a inivatívnych riešení výziev, ktoré prináša svet leteckej dopravy.

Čítať ďalej...

Exkurzia v rámci predmetu Navrhovanie a prevádzka letísk 2

exkurzia lzzi

Dňa 26.10.2021 sa pre študentov 2. ročníka inžinierskeho štúdia v rámci predmetu „Navrhovanie a prevádzka letísk 2“ uskutočnila exkurzia na letisku Žilina so zameraním na vizuálne navigačné prostriedky a zabezpečenie letiska elektrickou energiou ✈️🛫.

Čítať ďalej...

Návšteva zo spoločnosti Austrian Airlines Technik Bratislava

exkurzia ATB LCCO

4. októbra 2021 sme u nás na letisku v Dolnom Hričove privítali návštevu zo spoločnosti Austrian Airlines Technik Bratislava (ATB). Účelom pracovného stretnutia bolo rozšírenie spolupráce medzi katedrou a ATB v oblasti vzdelávania a prípravy špecializovaného leteckého personálu s nadväznosťou na vykonávanie odbornej praxe. Veľmi nás teší fakt, že medzi zástupcami ATB boli na pracovnom rokovaní aj naši dvaja absolventi, Ing. Lukáš Tencer a Ing. Ladislav Kovács.

Anketa Zlaté krídla

ZlateKridla2021

Dňa 3.9.2021 sa konal galavečer ankety Zlaté krídla - Národná cena letectva Slovenskej republiky. Táto prestížna anketa každoročne zviditeľňuje a oceňuje osobnosti, projekty, inštitúcie, spoločnosti a iné subjekty za ich prínos v rôznych oblastiach slovenského letectva.

Čítať ďalej...

Hospodárske Noviny: "Mladá Slovenka pilotuje Boeing"

HN Clanok

Celý rozhovor s našou študentkou SANDROU SANDTNEROVOU v Hospodárských Novinách si môžete prečítať tu.

 

 

Metodické usmernenie k evidencii hodnotenia študentov v predmetoch študijných plánov študijných programov za akademický rok 2020/2021, resp. 2019/2020

Metodicke usmernenieFPEDAS1 2021

Vážení študenti končiacich ročníkov,

do pozornosti vám dávame METODICKÉ USMERNENIE č. 1 /PEDAS/2021 k evidencii hodnotenia študentov v predmetoch študijných plánov študijných programov za akademický rok 2020/2021, resp. 2019/2020, v 1. a 2. stupni štúdia na FPEDAS v systéme Vzdelávanie a vo výkazoch o štúdiu – indexoch, ako aj ku kontrole štúdia za akademický rok 2020/2021 – Súbor na stiahnutie.

Prosíme Vás o dodržanie pokynov daných metodickým usmernením.

 

 

Ďalšie odkazy

IG Uniza

YT

lvvc small2

 

aerojo

 Medzinárodné organizácie

PEGASUS

Alicanto

Kde nás nájdete

Spodné menu

Zatvoriť