Toogler

Vaša vstupná brána do sveta leteckej dopravy

Už vieš čo budeš študovať? Viem, je to ťažké. Rozhodnúť sa pre niečo, čo máš robiť celý svoj život. Bol si ale niekedy na rušnom letisku? Nájdeš tam všetky profesie ako vo veľkom meste. Od obchodov, reštaurácií, po hasičov, údržbu plôch, lietadiel, cargo, koordináciu nákladu, pasažierov ....  a navyše tie najatraktívnejšie letecké pozície, riadiaci lietania, piloti, dispečeri ... a tomu všetkému musí niekto rozumieť. My ťa to naučíme. Môžeš robiť všetko .... žiadna nuda. O pár rokov budeš mať stretávku a opýtajú sa ťa: „Čo vlastne študuješ“? ... a ty jediný povieš „Leteckú dopravu“ prípadne „Profesionálny pilot“ ... alebo na druhú stranu ako každý druhý „manažment“ či „ekonómiu“ ... rozdiel, nie?

Že nie je na Slovensku žiadne veľké letisko? Ty chceš ostať na Slovensku!? Tak to ďalej vôbec nečítaj. Našich absolventov nájdeš po celej zemeguli. Od Spojených arabských emirátov (náš bývalý študent bol prvým kapitánom najväčšieho lietadla na svete Airbus A380), Južnej Kórei, Kanady, USA, o Európe ani nehovoriac. Sú všade  ... a samozrejme dievčatá majú úplne rovnaké šance ako chalani.

Ak si na našej stránke prvý krát, isto máš veľa otázok. Tie najčastejšie sme zodpovedali tu (FAQ). Ak ťa zaujíma niečo konkrétne, môžeš nám napísať na náš Facebook alebo na kld@fpedas.uniza.sk.

Chceš vedieť viac?

Radi Ťa u nás uvidíme a držíme palce

intro

Zatvoriť